tzoulakos2323hu

do ti hedh ne ere trute e mi ,te mbushet bota me zgjuaresi

flori

na ishte nje here mami djali i vogel

kalon nje burre dhe i jep djalit nje molle

mami:beni si i thuhet xhaxhit tani qe te dha mollen?

beni: na ik e laje dhe qeroje. pse keshtu do ta haj une eeeeee

TRE BUDALLT

jan kan 3 budall dhe kan than kush esht bërë i mencur:Epyetin njerin qfar esht kjo ai thot laps por ajo ka qen nje TV DHE ESHTYN MBRENDA se ska gje prej ti  i dyti ja qesin FRIGORIFERIN qfar esht kjo ai thot Laps edhe ai hyri mbrenda i treti ja qesin nje qibrit dhe i thojn qe esht kjo?AI THOT QIBRIT DHE TE TJERET DUATROKISIN BRAVO DHE DUKE DALUR I TRETI BUDALL THOT:::::HAHAAH I MASHTROVA AJO ISH KAN BALLON E UNE THASH QIBRIT			
            
		  

		  

pacienti

nje polic i thot shefit .shef kemi shum letra pa vler ketu qe

duen hedhur cte bej .shefi  ok po para se ti hedhesh beji fotokopje

1 Prilli

Mami, mami! Babi ka varur veten ne dhome te gjumit!
E ema shkon me vrap ne dhome te gjumit dhe nuk gjen kend.
Femija: 1 Prilli, 1 Prilli, te rrejta, babi e ka vare veten ne bodrum!!

Polici

ishte nje cun qe e kishte babin polic dhe nje dite babi i ketij cunit vjen ne shpi me nje shok. Ky djali i thote ketij polici:kam dy lajthi ketu mbrapa dores gjeje sa kam prapa dores???polici thote:
polici-gjashte
djali-jo
polici-shtate
ky djali shkon te babi dhe i thote sa budall e kishe ate shokun se i bera nji pytje i thash kam dy lajthi ketu prapa ai tha gjashte dhe shtate
babai i thote pse sa ishin te keqen baba

Djali dhe babai

I lutet djali babit dhe i thote:
- Babi ma blej nje fyll,
Babai i thote jo djali jem, se bon zhurum e sna len me flejt,
- Po hajt babi se i bi pra kur te fleni ju.

Tregimi i tradhetive

pas marteses nje cift vendosi te mare nga nje qyp per njeri e aty do te hidhnin nga nje fasule sa here te tradhetonin njeri tjetrin pas shum vjetesh i thot buri gruas ti hapim njehere qypat e te shohim nga sa here e kemi tradhetuar njeri tjetrin po mir i thote gruaja hapim tendin te parin    eshohin 3 fasule tek qypi i burit e bure 3 here me ke tradhetuar i thote buri car te bejme tani hapim tenden i thote buri  e shohin qe ne qypin e gruas skishte fasule i thote buri grua sme ke tradhetuar i thote gruaja po tere vitin ku i gjetem fasulet qe kemi ngrene

Sherbimi

Nje grup nga tirana vjen ne sarande per pushime dhe u beri pershtypje sjellja e kamarieve te restoranteve qe te gjithe te sjellshem…njeri nga keta tregon kur kishin vajt me pushime ne vlore…ulen ne nje restorant per te ngren nderkoh vjen kamarieri,njeri nga keta i kerkon Menu te lokali,ndersa kamerieri i thot;
PO CE DO MENUN TI O VLLA KE KETU CA TE TE DOJ RROCKA
mire i thane kta dhe porositen qe te gjith peshk kallamar e tjera fruta deti…
pas nje ore spo vinte porosia dhe i thon kamerierit :o vlla ku jan porosit tona????
kamerieri :duro mo vlla se jan peshq e kallamare nuk jan fotokopje qe behen per dy sekonda…

Kinezi ne lokal

Nji kinez i shkurt e i vogel shko te nji bar me motorrciklista e gangstera te nryshem, kur shokn te banaku i thot banakierit (nje zezak i gjat i shnosht) me nje ze te holle e te ulet:
-Me jep nji birre po deshe!
-Ca do ti??! Birre? Pse ashtu kerkohet birra e??? Hyn ti ne banak e ta tregoj un ty se si kerkohet birra ne ket ven!
Edhe hyn kinezi ne banak e po pret per zezakun qe te vine. Kur hyn zezaku perplas deren e lokalit, then do karriga rrahet me nja dy nejrez te bilardoja edhe shkon te banaku duke u fry dhe i bertet kinezit:
-O banakjer ma bjer nji birr se te @##%&%!!!!!!!
Kurse kinezi i pergjigjet but e but:
-Nuk ju sherbejm zezakeve!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!